K ANDERSSON, Stockholm 1917-1918, Karotter, ett par lika, silver.

Runda, på fyra svängda fötter, delvis med drivna bucklor, svärtat trähandtag och sprint. Diameter 20 cm, total vikt 1.650 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
12 000 SEK