JOHAN MALMSTEDT, Göteborg 1823, Saltkar, ett par, silver, empire.

Runda invändigt förgyllda på skaft i form av delfiner på rund godronnerad fot. Höjd 9 cm. Diameter 6 cm, vikt c:a 146 gram.

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK