Carl Magnus Rydberg, Söderköping 1826, Sockerskålar, ett par, silver, Karl-Johan.

Runda, delvis godronnerade, på höga ben och trepassformad fotplatta med kulfötter. Toppigt lock med svan. Höjd 27 cm, vikt 1.224 gram.

Smärre slitage. Anlupna. Mindre bucklor

Utropspris
8 000 SEK