SKÅL PÅ FOT, silver, barock, icke identifierbar mästarstämplar, sannolikt Königsberg, 1700-talets mitt. Vikt ca 420g.

Skål uppburen av genombruten fot. Driven dekor i form av blommor och blad. Handtag. Förgylld på insidan. Längd 27 cm. Bredd 15 cm. Höjd 8 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK