DOSA, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1899-1908, silver och cloisonnéemal.

Delvis förgylld, rektangulär med heltäckande dekor av bladslingor i polykrom cloisonnéemalj. Mått 7 x 3 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK