GUSTAV MÖLLENBORG, Stockholm 1800-/1900-tal, m fl smeder, Bestickuppsättning, 111 delar snarlika, silver.

Engelsk snäck modell. 12 bordsgafflar (18,5), 12 bordsknivar (21), 14 bordsskedar (18), 12 smörgåsgafflar (14), 12 smörgåsknivar (18), 14 matgafflar (20), 12 matknivar (25,5), 4 matskedar (22), 12 dessertskedar (14,5), 3 smörknivar (19), ostkniv (20,5), gräddslev (19) samt 2 syltskedar (13,5). Total vikt c:a 5.800 gram

Bruksslitage. Några med bucklor. Några med monogram.

Utropspris
20 000 SEK