GEORG MÜLLNER, Nürnberg (v 1624-1659), förgyllt silver, barock.

Cuppan med heltäckande dekor av drivet diamantmönster, på oval fot och skaft med gjuten och klippt dekor. Foten fylld. Höjd 18 cm.

Omfattande slitage.

Utropspris
6 000 SEK