CASIMIR FRIEDRICH MEIDT, Karlskrona (v. 1712-1723(-44)), Supsked med kronknopp, silver.

Delvis förgylld, runt blad med graverat kors, kort skaft med kronknopp och ringhängen. Vikt 46 gram.

Smärre slitage. Ett ringhänge saknas.

Utropspris
5 000 SEK