HENNING PETTER HENNING, Stockholm 1693, sked, silver, vikt c:a 23 gram.

Runt blad med graverad dekor. Skaft med tvärräfflor och krönt av kerubhuvud. Längd 13 cm.

Bruksslitage. Blad med bucklor.

Utropspris
8 000 SEK