KAFFESERVIS, 3 delar, silver, A. Tillander, Helsingfors 1939. Sammanlagd vikt ca 1600 g.

Kaffekanna, höjd 28 cm, sockerskål med lock, höjd 14 cm, gräddkanna, höjd 12,5 cm.

Slitage. Gravering. Enstaka, smärre intryckningsskador. Kaffekannans lock löst, gångjärnstappen saknas.

Utropspris
600 EUR