JACOB ENGELBERTH TORSK, silver, Stockholm, 1903. Vikt 526 gram.

Gångjärnsförsett lock. Oval form med godronnerat liv och bladstav. Lock med krönande hund i relief. Längd 15 cm. Nyckel finns.

Mindre bruksslitage med bland annat mindre enstaka repor.

Utropspris
4 000 SEK