ERIK LÖFMAN, Karaff och 6 vodkabägare, silver, för K G Markströms AB, Uppsala 1978. Vikt 1122 gram.

Hamrad yta. Karaff med lös skruvlock. Höjd 18 respektive 5 cm.

Bruksslitage med mindre repor.

Utropspris
8 000 SEK