Johan Rohde

(Danmark, 1856-1935)
Johan Rohde
(Danmark, 1856-1935)

JOHAN ROHDE, fat, sterling silver, Modell Acorn 642A för Georg Jensen. Efter 1945. Vikt ca 676 gram

Hamrad yta. Diameter 28 cm

Mindre slitage. Enstaka repor. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK