JOHAN GRUBB (v. Hudiksvall 1725-1756(58), Supsked med kronknopp, silver.

Dubbelslagen mästarstämpel. Delvis förgylld, vridet skaft, knoppen med ringhängen, i bladet svisselerad blomma. Vikt 40 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK