Mästarstämpeln IC, London 1772, Salver, silver.

Rund, profilerad, på fyra claw-on-ball fötter, spegeln med graverat crest och bladslingor. Diameter 40 cm, höjd 5 cm, vikt c:a 1.560 gram.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
12 000 SEK