NICOLAI KEMPER, S:t Petersburg 1882, Tekanna, silver.

Invändigt förgylld. Gammalrysk-stil. Graverad dekor samt initialer och datering 1883. Höjd 21 cm, vikt 816 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK