SKÅL, silver, Elkington & Co, London, jugend, tidigt 1900-tal, vikt 762 gram.

Skål med dekor av rosor i releif, uppburen av tre stiliserade blad på rund fotplatta med hamrad yta. Diameter 20,5, höjd 21 cm.

Slitage. Gravyr.

Utropspris
5 000 SEK