Arne Jones E1299

NATTLJUSSTAKE, silver, London, George III, 1799, vikt 237 g.

Rund bas. Hänkel med konisk ljussläckare. Båda med en graverad riddararm. Diameter ca 14 cm. Höjd 13 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Buckla i bas. Repor i botten.

Utropspris
3 000 SEK