STEIFF, butiksdisplay, 1969.

STEIFF, butiksdisplay, 1969.

Butiksdisplay i form av en alpstuga med bergstopp, tillverkade av trä och papier mache. Totalt 17 stycken olika djur och figurer från Steiff är monterade på displayen. Mekanisk funktion som gör att flera av dessa rör på sig. Stugan med skylt "1969 meter över havet" vilket indikerar tillverkningsåret. Bredd 105, djup 70, höjd 124 cm.

Slitage. Smärre skador. Funktion fungerar.

Klubbat pris
7 600
683
721
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
6 nov 2016 16:02
7 600 SEK
6 nov 2016 16:02
7 400 SEK
2 nov 2016 18:35
7 200 SEK
2 nov 2016 18:35
7 000 SEK
2 nov 2016 18:35
7 000 SEK
28 okt 2016 12:52
6 000 SEK
28 okt 2016 3:27
800 SEK
25 okt 2016 8:45
700 SEK
24 okt 2016 18:50
550 SEK
24 okt 2016 18:41
500 SEK