Spetsglas, 6 st, 1700-tal och spetsglas, 4 st, omkring år 1900.

4 snarlika med konande cuppa, höjd 15 cm.
1 av svagt buteljgrönt glas med konande cuppa och omvikt fot, höjd 15 cm.
5 snarlika med konande cuppa, ben med väder och omvikt fot, höjd 15,5-17 cm.

Visst ytslitage. Ett glas med spricka i foten.

Utropspris
5 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38