Trädgårdsoffa, tidigt 1900-tal.

Vitmålad, gjutjärn med träribbor. Sitthöjd 46, längd 147, höjd 81 cm.

Senare målning. Något slitage. Torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK