Spiselkrans, sent 1800-tal.

Spiselkrans, sent 1800-tal.

Dekor av sirener bärande medaljong. Glaserat lergods bemålat med guldfärg.

Höjd 36 cm, bredd 66 cm.

Slitage, nagg och större bortfall.

Utropspris
2 500 SEK