Madeleine Pyk – en samling F769
437
1578039

Brännvinsflaska, glas. Daterad Broby 1856.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
475 - 665 EUR
545 - 763 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rektangulär med välvd skuldra. Dekor av blomma å ena sidan, den andra sidan med monogoram H A S, Broby samt året 1856. Höjd 24 cm.

Ej tillhörande propp medföljer.

Proveniens

Svensk privatsamling.