Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

Firma Svenskt Tenn, ramar, 2 st, 1900-talets mitt.

Glasramar med grönt linne respektive naturfärgat siden. Innehåller tryck efter kinesiska motiv. Etikettmärkta Svenskt Tenn Stockholm a tergo. 36 x 29 respektive 32,5 x 26 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Utropspris
2 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13