Vägglampa, Swedish Grace, 1920-30-tal.

Stomme i mässingsplåt med ljusarm i gjuten brons, bronserad samt klassicerande dekor, en ljuspunkt, total höjd ca 77 cm, djup från vägg ca 27 cm

Slitage, renoverade och nydragen el. Krönet löst från stommen.

Auktionen avslutas
3 dagar 16 timmar
25 000
2 372
2 714
Utropspris
25 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 26 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
4 jan 17:08
25 000 SEK
4 jan 14:19
22 350 SEK
3 jan 20:48
13 000 SEK
31 dec 2025 16:04
12 000 SEK
30 dec 2025 22:15
10 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - P9