Barskåp för vägg, 1900-talets mitt.
Mahogny, iläggningar i mässing i form av stjärnor, bakomliggande inredning i spegelglas. Bredd 38 cm, djup 19 cm, höjd 85,5 cm.
Slitage och smärre skador/lagningar. Nyckel finns.