Svea Norén

(Sverige)
Svea Norén
(Sverige)

Matta, gobelängteknik, ca 245 x 169 cm, signerad SN

Sverige, omkring 1900-talets mitt. Grönmelerad botten med fem rader med stiliserande blommor. Benvit huvudbård med stiliserat mönster i grön- och gulmelerat.

Slitage.

Klubbat pris
8 400
797
912
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
8 jan 21:55
8 400 SEK
8 jan 21:55
8 200 SEK
8 jan 21:55
8 000 SEK
8 jan 21:54
7 200 SEK
8 jan 21:54
7 000 SEK
8 jan 21:23
6 200 SEK
8 jan 7:19
6 000 SEK
6 jan 13:33
5 000 SEK
5 jan 21:05
2 400 SEK
31 dec 2025 6:33
2 200 SEK
31 dec 2025 1:22
2 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13