Matta, gobelängteknik, ca 245 x 169 cm, signerad SN
Sverige, omkring 1900-talets mitt. Grönmelerad botten med fem rader med stiliserande blommor. Benvit huvudbård med stiliserat mönster i grön- och gulmelerat.
Slitage.
Klubbat pris
8 400
797
912
Utropspris
8 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
8 jan 21:55
8 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
8 jan 21:55
8 200 SEK
8 jan 21:55
8 000 SEK
8 jan 21:54
7 200 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk