Arne Jones E1299

Svea Norén

(Sverige)
Svea Norén
(Sverige)

Matta, gobelängteknik, ca 245 x 169 cm, signerad SN

Sverige, omkring 1900-talets mitt. Grönmelerad botten med fem rader med stiliserande blommor. Benvit huvudbård med stiliserat mönster i grön- och gulmelerat.

Slitage.

Auktionen avslutas
3 dagar 9 timmar
2 200
209
239
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
31 dec 2025 6:33
2 200 SEK
31 dec 2025 1:22
2 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - C11