Matta, gobelängteknik, ca 245 x 169 cm, signerad SN
Sverige, omkring 1900-talets mitt. Grönmelerad botten med fem rader med stiliserande blommor. Benvit huvudbård med stiliserat mönster i grön- och gulmelerat.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.