Skrivbord, sannolikt utfört av snickarmästare Hjalmar Jackson, Stockholm, 1920-30-tal.

Fanerat med mahogny. Två lådor. Längd 140, bredd 68, höjd 74 cm.

Smärre slitage och fanerskador. Märken. Nyckel finns.

Auktionen avslutas
2 dagar 18 timmar
3 400
323
369
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
4 jan 9:03
3 400 SEK
4 jan 9:03
3 200 SEK
4 jan 9:02
3 000 SEK
4 jan 9:02
2 800 SEK
3 jan 11:07
2 600 SEK
3 jan 11:07
2 400 SEK
31 dec 2025 20:20
2 200 SEK
31 dec 2025 20:20
2 000 SEK
30 dec 2025 12:11
1 800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N1