Stekfat, ett par, samt två bojaner, porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Oktagonala stekfat med motiv av pagodlandskap, längd 24 cm. Bojaner med pagoder i landskap, höjd 16 cm.

Slitage. Nagg. En bojan med lagningar.

Auktionen avslutas
1 dag 4 timmar
1 500
142
163
Utropspris
2 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (17 bud)
3 jan 14:56
1 500 SEK
3 jan 14:56
1 400 SEK
3 jan 14:56
1 400 SEK
3 jan 14:55
1 300 SEK
3 jan 14:55
1 200 SEK
31 dec 2025 16:07
1 100 SEK
31 dec 2025 16:07
1 000 SEK
31 dec 2025 15:25
950 SEK
31 dec 2025 15:25
900 SEK
31 dec 2025 11:23
850 SEK
31 dec 2025 11:23
800 SEK
31 dec 2025 10:39
600 SEK
31 dec 2025 10:39
550 SEK
31 dec 2025 10:39
500 SEK
31 dec 2025 10:39
450 SEK
31 dec 2025 10:36
350 SEK
30 dec 2025 18:17
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V10