Takkrona, 1900-talets andra hälft.

Mässing. Diameter 140 cm, total höjd 300 cm.

Slitage, ursprungligen med glaskupor, ej funktionstestad.

5 200
493
565
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
8 jan 19:51
5 200 SEK
30 dec 2025 17:41
5 000 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13