Glasservis, 133 delar, "Gripsholm", Kosta Boda
12 rödvinsglas höjd 18 cm
25 vitvinsglas höjd 16 cm (två med nagg)
14 vitvinsglas höjd 15,5 cm
17 starkvinsglas höjd 13,5 cm
18 champagneskålar höjd 15 cm
13 snapsglas höjd 15,5 cm (ett med nagg)
18 whiskyglas höjd 9 cm (tre med nagg)
4 whiskyglas höjd 8,7 cm (två med nagg)
10 selterglas höjd 7 cm
2 karaffer med propp höjd 27 cm (en propp med nagg)
Något bruksslitage och repor.