Axel Gute

(Sverige, 1890-1959)
Axel Gute
(Sverige, 1890-1959)

Bordslampa, 1900-talets början.

Av patinerad brons. Signerad. Gjutarmärkt Herman Bergman. Total höjd 45 cm.

Ej funktionstestad. Märken.

Auktionen avslutas
1 dag 18 timmar
3 000
285
326
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
5 jan 19:40
3 000 SEK
8
4 jan 21:41
2 800 SEK
4 jan 12:01
2 600 SEK
3 jan 14:42
2 400 SEK
1 jan 23:44
2 200 SEK
1 jan 14:55
2 000 SEK
31 dec 2025 11:51
1 000 SEK
30 dec 2025 17:13
925 SEK
30 dec 2025 13:25
800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V16