Kosta

(Sverige, Grundat 1742)
Kosta
(Sverige, Grundat 1742)

Tillskriven, taklampa, 1930-tal.

Blankförnicklad pendel, kupa i matterat glas med slipad dekor. Total höjd 44 cm.

Slitage, märken, ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13