Balusterformad vas med reliefdekor i sgrafittoteknik av kvistar med bär i ljusare och mörkare grönt, signerad P. Möller Gustafsberg 98 MS. Höjd 41,5 cm.
Lagat mynningsnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.