Göran Malmvall

(Sverige, 1917-2001)
Göran Malmvall
(Sverige, 1917-2001)

Stolar, ett par, modell "510" ur serien "Svensk Fur", Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1950-tal.

Betsad furu. Välvd rygg, runda nedåt avsmalnande ben. Höjd 82, sitthöjd 46 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Auktionen avslutas
2 dagar 18 timmar
500
47
54
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 550 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
4 jan 13:49
500 SEK
4 jan 11:08
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H91