Arsall (Vereinigte Lausitzer Glaswerke), vas, Jugend, 1910-tal.

Dekor av blomster i lila överfång mot tonad botten, signerad Arsall. Höjd 35,5 cm.

Repor och märken, ytligt slitage.

Klubbat pris
11 000
1 051
1 193
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
8 jan 13:09
11 000 SEK
8 jan 13:07
10 500 SEK
8 jan 13:07
10 000 SEK
8 jan 13:06
9 200 SEK
8 jan 13:06
9 000 SEK
8 jan 13:06
7 700 SEK
8 jan 13:06
7 500 SEK
8 jan 13:06
6 700 SEK
8 jan 13:06
6 500 SEK
8 jan 12:45
5 700 SEK
8 jan 12:45
5 500 SEK
5 jan 21:42
4 400 SEK
5 jan 15:11
4 200 SEK
5 jan 15:11
4 000 SEK
4 jan 19:19
3 700 SEK
4 jan 19:19
3 500 SEK
4 jan 16:04
3 200 SEK
4 jan 16:04
3 000 SEK
4 jan 11:51
2 700 SEK
3 jan 11:00
2 500 SEK
2 jan 11:36
2 000 SEK
30 dec 2025 21:14
1 000 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13