Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge Mogensen
(Danmark, 1914-1972)

Soffbord, modell "5362", Fredericia Stolefabrik, Danmark, 1960-70-tal.

Valnötsfanerat samt teakfanerat, kvadratiskt med två raka klaffar. 80 x 80, två klaffar vardera 40 cm, (total längd 161 cm), höjd 54 cm.

Smärre slitage, repor.

Formgivare

Klubbat pris
3 000
285
326
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
7 jan 16:41
3 000 SEK
6 jan 15:36
2 750 SEK
3 jan 13:39
2 000 SEK
2 jan 12:04
1 500 SEK
1 jan 18:28
1 250 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor