Charles Dudouyt

(Frankrike, 1885-1946)
Charles Dudouyt
(Frankrike, 1885-1946)

Tillskriven, brasstol, 1900-talets mitt

Låg stol i betsat trä med svarvade kopplade ben och flätad sits. Höjd 70, sitthöjd 30 cm.

Smärre slitage. Märken.

Auktionen avslutas
18 timmar 55 minuter
2 200
209
239
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
7 jan 10:47
2 200 SEK
3 jan 15:19
2 000 SEK
30 dec 2025 16:15
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H135