Charles Dudouyt

(Frankrike, 1885-1946)
Charles Dudouyt
(Frankrike, 1885-1946)

Tillskriven, brasstol, 1900-talets mitt

Låg stol i betsat trä med svarvade kopplade ben och flätad sits. Höjd 70, sitthöjd 30 cm.

Smärre slitage. Märken.

Klubbat pris
3 400
325
369
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
8 jan 16:22
3 400 SEK
8 jan 16:22
3 200 SEK
8 jan 12:41
3 000 SEK
7 jan 10:47
2 200 SEK
3 jan 15:19
2 000 SEK
30 dec 2025 16:15
1 000 SEK