Bjerkås

(Sverige, Grundat 1927)
Bjerkås
(Sverige, Grundat 1927)

Golvljusstake, järnsmide, modell "91", Göteborg, 1930-tal.

Med tredelad fot och handtag. Höjd 84 cm.

Slitage.

Modellen avbildad i katalog 1934.

Auktionen avslutas
6 timmar 16 minuter
1 600
152
174
Utropspris
1 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (13 bud)
7 jan 22:30
1 600 SEK
7 jan 22:30
1 500 SEK
7 jan 1:13
1 400 SEK
3 jan 14:20
1 300 SEK
3 jan 14:20
1 200 SEK
3 jan 14:20
1 200 SEK
1 jan 18:54
1 100 SEK
1 jan 18:54
1 000 SEK
1 jan 18:53
950 SEK
1 jan 18:53
900 SEK
31 dec 2025 18:47
400 SEK
31 dec 2025 18:47
350 SEK
30 dec 2025 22:08
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V29