Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

Vaser, 2 st, stengods, chamotte, Rörstrand.

Chamotterat stengods, med ockragul glasyr. Stämplade Rörstrand "Sverige" "Chamotte" G Nylund. Höjd 17-21 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Auktionen avslutas
1 dag
3 600
342
391
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 800 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
2 jan 15:31
3 600 SEK
31 dec 2025 11:05
3 400 SEK
31 dec 2025 11:04
3 200 SEK
31 dec 2025 11:04
3 000 SEK
30 dec 2025 22:10
2 700 SEK
30 dec 2025 22:10
2 500 SEK
30 dec 2025 18:34
2 200 SEK
30 dec 2025 17:58
2 000 SEK
30 dec 2025 17:49
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V16