Madeleine Pyk – en samling F769

Bo Fjaestad

(Sverige, 1903-1991)
Bo Fjaestad
(Sverige, 1903-1991)

Bo Fjaestad, matgrupp, 7 delar, 1950-tal.

Matbord med sex stolar av furu. Bordets längd 140, bredd 70, höjd 73 cm. Stolarnas sitthöjd 42, bredd 46, höjd 82 cm.

Torrsprickor, ryggar något lösa, limrester, fläckar, åldersrelaterat slitage. Bordet och stolarna har olika patina och nyans.

Auktionen avslutas
6 dagar 1 timme
Inga bud
0
0
0
Utropspris
15 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N1