Fåtöljer, ett par, 1930-40-tal.

Bambu, ram i furu, sits och rygg klädd i ylletextil. Höjd 85 cm.

Slitage och smärre skador, ett avslag på bakben.

Klubbat pris
4 000
382
434
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
8 jan 16:37
4 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13