Taburett, Swedish Modern, 1940-tal.

Ben i björk, svängd sits klädd i pärlspikad sammet. Längd 52 cm, bredd 35 cm, höjd 46,5 cm.

Slitage, omklädd.

Klubbat pris
2 600
248
282
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
8 jan 18:32
2 600 SEK
8 jan 18:29
2 400 SEK
5 jan 0:42
2 200 SEK
30 dec 2025 11:50
2 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13