Arvid Böhlmarks Lampfabrik

(Sverige, Grundat 1872)
Arvid Böhlmarks Lampfabrik
(Sverige, Grundat 1872)

Taklampa, modell "5267", Stockholm, 1910-tal.

Järnsmide, glaskupa. Total höjd 42 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Modellen avbildad i katalog 1912.

Klubbat pris
3 700
353
401
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
8 jan 17:46
3 700 SEK
8 jan 17:45
3 500 SEK
8 jan 17:45
3 400 SEK
8 jan 0:30
3 200 SEK
8 jan 0:30
3 000 SEK
8 jan 0:30
2 700 SEK
8 jan 0:30
2 500 SEK
7 jan 22:25
2 200 SEK
7 jan 22:25
2 000 SEK
6 jan 13:21
1 800 SEK
5 jan 22:12
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13