Gunnar Uotila

(Finland, 1913-1997)
Gunnar Uotila
(Finland, 1913-1997)

Stående kvinna

Signerad och daterad Gunnar Uotila -59. Furu. Höjd 60 cm inklusive sockel.

Smärre ytligt slitage.

Klubbat pris
10 500
1 003
1 139
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
8 jan 8:24
10 500 SEK
7 jan 22:50
10 000 SEK
7 jan 22:50
9 800 SEK
7 jan 22:50
9 600 SEK
7 jan 22:50
9 400 SEK
7 jan 22:50
9 200 SEK
7 jan 22:50
9 000 SEK
7 jan 22:50
8 800 SEK
7 jan 22:50
8 600 SEK
7 jan 22:50
8 400 SEK
7 jan 22:50
8 200 SEK
7 jan 22:50
8 000 SEK
7 jan 22:50
7 800 SEK
7 jan 22:50
7 600 SEK
7 jan 22:50
7 400 SEK
7 jan 22:50
7 200 SEK
7 jan 22:50
7 000 SEK
7 jan 22:50
6 800 SEK
7 jan 22:50
6 600 SEK
7 jan 20:51
6 400 SEK
6 jan 16:53
6 200 SEK
6 jan 16:53
6 000 SEK
6 jan 8:45
4 700 SEK
6 jan 8:45
4 500 SEK
5 jan 20:08
4 200 SEK
5 jan 20:08
4 000 SEK
3 jan 18:31
3 000 SEK
3 jan 18:31
2 800 SEK
30 dec 2025 22:07
2 500 SEK
30 dec 2025 18:17
300 SEK

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13