Bo Fjaestad

(Sverige, 1903-1991)
Bo Fjaestad
(Sverige, 1903-1991)

Ljusstake, egen verkstad, Arvika, 1947.

Skuret och betsat trä, monogramsignerad och daterad BF 47. Höjd 25,5 cm.

Ytligt slitage, fläckar.

Utropspris
1 500 SEK

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13