Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

COLLIER, Efva Attling, med briljantslipade diamanter, smaragd, rosa safir samt gul safir.

Diamanter totalt ca 0.17 ct, rosa safir ca 0.94 ct, gul safir ca 1.29 ct, smaragd ca 0.66 ct. Längd 40 cm, höjd på hänge 48 mm. Art. nr 0353 BDUG. 18K vitguld. Originalask. Vikt 18.2 gr.

Ej stämplat. Obetydligt ytslitage.

Utropspris
30 000 SEK